Články

Filmový klub: Vyšší moc, Ruben Östlund - 27.5. od 19.00

Aktuality | Martin Staněk | 27.5.2015 19:00

 

 

 

Zveme vás na salvátorský filmový klub do Městské knihovny, promítán bude film Vyšší moc (orig.: Turist, koprodukce Švédsko – Francie – Norsko 2014, 118 min.) režiséra Rubena Östlunda z roku 2014. Čtyřčlenná švédská rodina cestuje do francouzských Alp, aby si při lyžování oddychla a nerušeně spolu strávila pár vzácných volných dní. Dovolenkovou idylu však naruší nečekané dramatické události. 

Provokativní a mezinárodně uznávaný švédský režisér Ruben Östlund přináší ve svém čtvrtém celovečerním filmu mrazivou psychologickou studii moderní rodiny. Vyšší moc představuje existenciální drama o tradičních rolích muže a ženy a jejich vzájemných očekáváních, které z nich vychází. Östlund za něj na MFF Cannes v roce 2014 obdržel Cenu poroty a nominaci na Hlavní cenu v sekci Un Certain Regard, kde se režiséři uchází o cenu za nejoriginálnější výpověď a výrazovou poetiku.   

Uvádí P. ThLic. Ing. Petr Vacík SJ a Mgr. Lukáš Jirsa, Ph.D.   
Velký sál Městské knihovny v Praze, Mariánské nám. 1, Praha 1
Vstupné 80 Kč. Předprodej v pokladně MKP (po – pá od 14 do 20 hod.)
tel.: 222 113 425, 222 113 377, online rezervace: MLP.cz

Související články

Komentáře