Články

Setkání s Anselmem Grünem OSB 12.5.

Aktuality | Martin Staněk | 12.5.2015 19:00

 

 

 

 

Již podruhé za poslední desetiletí nás navštíví snad nejpopulárnější autor duchovní literatury, benediktinský mnich a kněz Anselm Grün OSB.

V úterý 12. května bude od 19 hodin společně s Tomášem Halíkem koncelebrovat mši sv. a po ní bude možnost se setkat v sakristii při neformální debatě. Autor přislíbil také krátkou autogramiádu, vybrané tituly Anselma Grüna budou v omezené míře k dostání přímo na místě.

Anselm Grün OSB (*14.1.1945), je německý katolický kněz, benediktinský mnich, ekonom, filosof a teolog, žák Karla Rahnera. Je mimořádně úspěšným autorem duchovní literatury a hlavním ekonomem opatství Münsterschwarzach. Napsal okolo dvou set knih. Řada z nich byla přeložena do několika jazyků, téměř devadesát titulů se dočkalo i českého vydání.
V našem kostele vedl exercicie v roce 2004 (viz foto).

Ze setkání v roce 2015 (foto M.Staněk)

 

Související články

Komentáře