Články

Výlet spolku Cesta do Staré Boleslavi – 22.2. 2015

Aktuality | Jana Pláteníková | 22.2.2015 09:00

V únoru se podíváme v poněkud netradiční čas do Staré Boleslavi, známého poutního místa kousek od Prahy. Nachází se zde bazilika sv. Václava, místo jeho mučednické smrti, a kostel Nanebevzetí Panny Marie s palladiem – posvátným milostným obrazem, kterému se přikládá zvláštní ochranná moc nad Českou republikou.
Do Staré Boleslavi na příslušné svátky v srpnu a v září míří poutě z celé země. My sem však zamíříme v období klidnějším a rozjímavějším, na počátku postní doby. Putování začneme u kostela sv. Anny v Satalicích a přes Vinoř, Jenštejn, Dřevčice a Brandýs se dostaneme do Staré Boleslavi, kde si po obědě prohlídneme oba výše zmíněné kostely. Cesta je dlouhá cca 15 km.

Sraz je v neděli 22. února 2015 v 9.00 před kostelem sv. Anny v Satalicích, zastávka MHD Satalická obora – linky 186, 269 a 376.
Předpokládaný návrat do Prahy je v cca 18 hodin.

Moc prosíme, hlaste se dopředu na emailu: [email protected]!

PODROBNÝ HARMONOGRAM:
9.00 – 13.00       Pěší putování ze Satalic do Staré Boleslavi, možnost jet část cesty MHD
13.00 – 14.00   Oběd v místní restauraci
14.00 – 16.00   Prohlídka baziliky sv. Václava a kostela Nanebevzetí Panny Marie s průvodcem
Zájemci mohou zůstat ve Staré Boleslavi na mši sv. od 18:00 v kostele sv. Václava.

Návrat do Prahy:
Autobus do Prahy odjíždí každou půlhodinu – předpokládaný čas odjezdu cca 16:20.

Za výletní spolek Cesta
Larisa Jurkivová a Jana Závěrková

Související články

Jana Pláteníková

Komentáře