Články

Ohlédnutí za Evropským setkáním Taizé u Salvátora

Aktuality | Jana Pláteníková | 6.1.2015 00:00

 

Evropské setkání každoročně pořádané ekumenickou komunitou bratří z malé francouzské vesnice Taizé s podtitulem „ Pouť důvěry na zemi“ v některé z velkých evropských metropolí se v Praze uskutečnilo podruhé. První setkání se konalo na přelomu let 1990 a 1991, tehdy byl ještě v čele komunity její zakladatel br. Roger Schϋtz.
V našem kostele proběhly dvě polední modlitby, 30.12. a 31.12., (fotodokumentaci najdete na farním webu), jichž se pokaždé účastnilo kolem 800 mladých lidí z celého světa.
Sympatizanti z řad našich farníků se angažovali v přípravném centru a jako dobrovolníci během setkání, někteří ubytovali zahraniční účastníky ve svých domovech. Děkujeme zejména Míše Šedové za její angažmá a reprezentaci Akademické farnosti, stejně tak dobrovolníkům, kteří pomáhali během modliteb v našem kostele.

Fotogalerie zde

Související články

Jana Pláteníková

Komentáře