Články

Tomáš Petráček: Jak se dnes dívat na Bílou horu? 4.11. 2014

Aktuality | Martin Staněk | 4.11.2014 20:00

Debatní večer  - akademický kostel Nejsv. Salvátora
úterý 4. listopadu v 20:00 hodin
(bohoslužba začíná v 19:00 hodin)

V rámci podzimního pásma Bílá hora 2014 – Co nás rozdělilo, může dnes spojovat? proběhne v akademickém kostele Nejsvětějšího Salvátora u Karlova mostu debatní večer s historikem a teologem Tomášem Petráčkem.

Kdo vlastně na Bílé hoře bojoval? Češi proti Němcům? Katolíci proti protestantům? Jaké důsledky tato událost pak skutečně měla a jak s jejím dědictvím naložit dnes? Stranou nezůstane ani “druhý život” Bílé hory, její různé interpretace a instrumentalizace v různých aktuálních ba akutních dobových sporech.

Večerem provází Norbert Schmidt.

Doc. PhDr. Tomáš Petráček, Ph.D., Th.D., je český katolický teolog, kněz a církevní historik. Je akademickým kaplanem při kostele Nanebevzetí Panny Marie v Hradci Králové a vyučuje na Univerzitě Karlově a na Univerzitě Hradec Králové, kde působí jako vedoucí katedry Kulturních a náboženských studií. V roce 2013 byl jmenován postulátorem blahořečení umučeného kněze Josefa Toufara.

 

foto Petr Neubert, Martin Staněk

Související články

Komentáře