Články

Filmový klub: ONA/HER - středa 14.5. od 19 hodin

Aktuality | jp | 14.5.2014 19:00

(USA 2013, Spike Jonze, anglicky, české titulky, 126 min.)

Děj snímku Her se odehrává v Los Angeles v nedaleké budoucnosti. Theodore (Joaquin Phoenix) je komplikovaný a citlivý muž, který se živí psaním dojemných a osobních dopisů pro druhé. Se zlomeným srdcem po ukončení dlouhého vztahu se začne zajímat o nový, pokročilý operační systém, o kterém jeho výrobce tvrdí, že představuje zcela unikátní a intuitivní bytost. Po jeho instalaci se seznamuje se „Samanthou", umělou inteligencí s milým ženským hlasem (Scarlett Johansson), která má zajímavé postřehy, je citlivá a překvapivě vtipná. Jak její potřeby a požadavky rostou společně s těmi jeho, mění se jejich přátelství ve skutečnou vzájemnou lásku.
Uvádí P. ThLic. Ing. Petr Vacík SJ a Mgr. Lukáš Jirsa, Ph.D.
Velký sál Městské knihovny v Praze, Mariánské nám. 1, Praha 1. Vstupné: 70 Kč.
Předprodej v pokladně MKP (po-pá  14-20 hod.), tel.: 222 113 425, 222 113 377, online

Související články

Komentáře