Články

Akce pro rodiny a kojící matky v Akademické farnosti

Nezařazeno | Martin Staněk | 23.3.2014 15:15

Akademická farnost Praha směřuje svou pastorační péči především na studenty a učitele pražských vysokých škol. Zkušenost však ukazuje, že salvátorským „absolventům“, kteří zakládají rodiny, chybí program šitý na míru jejich potřebám, aby mohli tento rodinný rozměr duchovně reflektovat a rozvíjet a současně neopouštět svou farnost, ve které se cítí z mnoha důvodů doma. V současnosti se můžete zapojit do níže popsaných programů pro rodiny, které se konají z iniciativy Pauly Jirsové-Fassati, Daniela Soukupa, Aleny Scheinostové a dalších.

 

Cyklus rekolekcí pro kojící matky aneb Jak přežít mateřství a vytěžit z něj „maxi- mum“

Cílem rekolekcí pro kojící matky je nabídnout podporu duchovního života prostřednictvím společného setkávání nad praktickými a duchovními tématy slučitelnými s časově náročnou rolí matky batolete a také vytvořit společenství matek – proto se předpokládá spíše pravidelná účast.

Setkávání probíhá každou poslední středu v měsíci na Karmelu v Jinonické 22, Praha 5. Připojit se k setkávání kdykoliv. Děti do 1,5 roku (po domluvě výjimečně starší) mají zajištěné hlídání, ovšem nejsou zcela mimo dosah matky. Oběd vlastní, možnost ohřevu v mikrovlnné troubě a varné konvici. Příspěvek na provoz prostoru, kde se rekolekce odehrávají a na hlídačku dětí činí 150 Kč. Přihlášky vždy do 15. Dne v daném měsíci na [email protected], další nko na webu farnosti nebo Facebooku („Rekolekce pro maminky s dětmi“).

Salvátorské společenství rodin

Společenství se schází celoročně (kromě letních a vánočních prázdnin) zhruba jednou za čtrnáct dní v salvátorské sakristii, a to vždy po odpolední nedělní mši, tedy asi v 15:15. Členy společenství jsou rodiny s dětmi ve věku 7–12 let; děti o něco mladší i starší mohou přijít a vyzkoušet si, jestli by pro ně společenství bylo smysluplné. Setkání začíná společným agapé z donesených zásob, poté následuje oddělený program pro dospělé (v Kryptě) a pro děti (v sakristii) v délce asi 45 minut. Program připravují sami členové společenství a vychází z liturgických čtení na příslušnou neděli. Společenství přijímá nové členy a zájemci jsou vítáni na každém setkání, a to i bez předchozího ohlášení.

Letošní jarní termíny setkání: 23. 3., 13. 4., 27. 4., 18. 5., 1. 6., 15. 6. 2014

Všechny dotazy rád zodpoví koordinátor (Daniel Soukup, [email protected]).

Související články

Komentáře