Články

Výlet spolku Cesta do Skalky u Mníšku pod Brdy - neděle 16. 2. 2014

Aktuality | Jana Platenikova | 16.2.2014 09:45

Výletní spolek Cesta zve všechny farníky na další výlet, jehož hlavním lákadlem je barokní poutní areál Skalka nacházející se na skalnaté vyvýšenině nad městem Mníšek pod Brdy.

Kromě Skalky navštívíme mníšecký zámek, ochutnáme chutnou krmi v Hostinci u Káji Maříka, a pokud bude vhodné počasí, projdeme si nenáročnou túru na druhou stranu kopce s cílem v Řevnicích. Základním předpokladem dobrého pocitu z tohoto výletu je teplé oblečení a pořádné zimní turistické obutí!  Podrobnější itinerář najdete níže. Sraz je v neděli 16. února 2014 v 9:45 na autobusovém nádraží Na Knížecí (stanice Metra Anděl na trase B), stanoviště autobusů do Příbrami č. 7. Autobus odjíždí v 10:00. Předpokládaný návrat do Prahy je v cca 18:00.

Hlaste se, prosím, na emailu: [email protected].  Zváni jsou zástupci všech věkových i výkonnostních kategorií. Více o spolku Cesta.  Kontaktní osoby a koordinátorky: Jana Závěrková, Larisa Jurkivová.   PODROBNÝ ITINERÁŘ: Sraz v 9:45 na autobusovém nádraží Na Knížecí (stanice Metra Anděl na trase B), stanoviště autobusů do Příbrami č. 7. Pozor! Autobus odjíždí v 10:00!

10:00 - Odjezd autobusem do Mníšku pod Brdy, autobusové nádraží Na Knížecí, stanoviště 7.

11:10 – 12:20 - Prohlídka zámku. K dispozici jsou dva okruhy :  

  1. okruh – bydlení drobné šlechty za I. republiky, délka prohlídky 35-40 min, vstupné Kč 90 plné / Kč 60 snížené
  2. okruh – soukromé pokoje posledních majitelů, délka prohlídky  25 min, vstupné Kč 70 plné / Kč 50 snížené

  Prohlídky na sebe plynule navazují, cena za obě je Kč 150 plné / Kč 100 snížené

12:30 – 13:30 - Oběd v hostinci U Káji Maříka, Skalecká 124, 252 10 Mníšek pod Brdy www.hostinec-u-kaji.cz

13:30 -14:00 - pěší přesun na Skalku po zelené značce, cca 2 km  

14:00 – 14:45 - Komentovaná prohlídka barokního poutního areálu Skalka: kostelík sv. Maří Magdaleny, klášter, křížová cesta a poustevna. Cokoliv zaplatíme jako dobrovolné „vstupné“ bude přidáno k veřejné sbírce vyhlášené městem Mníšek pod Brdy na záchranu a výzdobu křížové cesty.  Informace o sbírce: www.mnisek.cz

15:00 – cca 17:00 - Možnost pěší túry s cílem v Řevnicích. Konkrétní trasu a její délku dohodneme na místě s ohledem na momentální počasí a štědrost sněhové nadílky. Nejkratší varianta úseku Skalka – Řevnice měří 5,5 km. Návrat do Prahy: a) buď z Mníšku pod Brdy, odjezdy autobusů každou ½ hod b) nebo z Řevnic, odjezdy vlaků každou ½ hod

Související články

Jana Platenikova

Komentáře