Články

Filmový klub: Před půlnocí/ Before Midnight - 15.1. 19.00

Aktuality | Jana Platenikova | 15.1.2014 19:00

(USA 2013, Richard Linklater, anglicky, české titulky, 108 min.) - 15.1. od 19 h, Velký sál Městské knihovny v Praze, Mariánské nám. 1, Praha 1

Jesse a Celine jsou manželé a vychovávají dvě dcery. Oba jsou starší, moudřejší, ale také ztracenější. Společně tráví letní dovolenou v prosluněném Řecku. Jesse tu hledá inspiraci pro další psaní, ale Celine již unavuje být mu stále svůdnou francouzskou múzou. Jako dárek dostanou od přátel pobyt na jednu noc bez dětí v luxusním hotelu na pláži. Jak může pár, který žije v dlouholetém vztahu, takový čas strávit? Romantické chvíle narušuje neodbytná realita: rozhovory na téma stereotypní rodinný život, výchova dětí, práce, nena-plněné sny a přání, zklamání, pomalé vyprchávání lásky. Jejich vztah bude prověřen v mnoha nečekaných směrech dříve, než hodiny odbijí půlnoc.
Uvádí P. ThLic. Ing. Petr Vacík, SJ a Mgr. Lukáš Jirsa, Ph.D.
Vstupné 70 Kč.  Předprodej v pokladně MKP (po–pá, 14-20 hod.), tel.: 222 113 425, 222 113 377, online rezervace: www.MLP.cz  

Související články

Jana Platenikova

Komentáře