Články

19.1. 2014 Druhý výlet spolku Cesta do humen pražských - Břevnovský klášter a Šárecké údolí

Nezařazeno | Jana Platenikova | 19.1.2014 08:45

Spolek Cesta zve na druhý společný výlet, tentokrát ani ne za humna, ale přímo do humen pražských.

Začneme ranní bohoslužbou v Basilice sv. Markéty a následně si prohlédneme Břevnovský klášter a jeho nedávno obnovenou záhradu s oranžérii. Po obědě v místním Klášterním šenku vyrazíme na procházku do Divoké Šárky. Délka a trasa procházky se přizpůsobí momentálnímu počasí a přáním účastníků výletu. Sraz je v 8:45 před vchodem do Basiliky sv. Markéty. Bude možnost se případně připojit jen na odpolední procházku. Podrobnější itinerář bude k dispozici na stránkách farnosti. Zájemci, hlaste se prosím na emailu: [email protected]

Výletní spolek Cesta má za cíl doplnit Salvátorský program i o pohybovou složku aneb „nejen přednáškami živ je člověk“. Máme v úmyslu cca jednou měsíčně vyrazit do zajímavých a snad i duchovně inspirujících míst Čech a Moravy, výlet doplnit nějakým textem, či si zkusit meditaci v chůzi i vsedě uprostřed luhů a hájů.  Zváni jsou zástupci všech věkových i výkonnostních kategorií.
Za výletní spolek Cesta Larisa Jurkivová (tel. 605 732 065) a Jana Závěrková

PODROBNÝ PROGRAM:
08.45   Sraz před vstupem do basiliky sv. Markéty v areálu Břevnovského kláštera. Adresa: Markétská 1/28, Praha 6; dopravní spojení: tramvaj č. 22 a 25, zastávka Břevnovský klášter
09.00 – 10.00    Mše svatá
10.15 – 12.00    Komentovaná prohlídka basiliky, kláštera a Vojtěšky, následně samostatná prohlídka zahrady a oranžérie. Vstupné: dospělí 80 Kč, studenti a důchodci 50Kč. Nutno předem nahlásit počet osob,objednávky prohlídek tel. 220 406 270 – zajistí Larisa.
12.00 – 13.30   Oběd v Klášterním šenku , tel. 220 406 294 - areál kláštera) Rezervace nutná – zajistí Larisa
13.30 – cca 14.30  Pěší přesun do startu procházky Divokou Šárkou (cca 3 km) – restaurace McDonald´s,  pár metrů od konečné tramvaje č. 26, zastávka Divoká Šárka.
14.30 – cca 17.00    Procházka Divokou Šárkou např. trasou: restaurace McDonald´s – Šestáková skála – koupaliště Divoká Šárka - Čertův Mlýn – restaurace McDonald´s, která měří cca 7 km.

Hlaste se prosím na emailu: [email protected]

Související články

Jana Platenikova

Komentáře