Články

Tomáš Halík: Žít s tajemstvím - Podněty k promýšlení víry

Aktuality | Martin Stanek | 27.11.2013 17:22

V nakladatelství Lidové noviny v těchto dnech vychází nová kniha Tomáše Halíka. V omezeném množství bude k dispozici po mších v naší sakristii, a pokud bude dosud žijící autor přítomen, zájemcům knihu rád podepíše.

O knize: Posláním víry není utišit naši žízeň po jistotě a bezpečí, nýbrž naučit nás žít s tajemstvím. Víra je odvážný, riskantní krok naší svobody za úzký okruh toho, co je pojištěno a zajištěno důkazy. Věřit, dát šanci víře, neznamená zbavit se rozumu, nýbrž zpupnosti rozumu; dát prostor víře předpokládá osvobodit se od iluze, že hloubku pravdy můžeme plně uchvátit svým věděním a převést ji do svého vlastnictví a režie. Autor vybral klíčové myšlenky z publikací posledních patnácti let své tvorby a utřídil je do dvou svazků podle nejzávažnějších témat, jimž věnoval pozornost. V tomto, prvním, díle jsou to především centrální otázky víry, zrající v neustálém rozhovoru s pochybností a nevírou.

Komentáře