Články

Nový web Akademické farnosti est arrivé!

Nezařazeno | Martin Staněk | 16.2.2014 18:10


V neděli 16. února 2014 spouštíme nové webové stránky naší farnosti!

Přinášejí nejen inovaci co do vzhledu a přehlednosti, ale podobají se prostornějšímu bytu - mají více oken, dveří i úložných prostor. Nově přinášejí přehlednější homepage, dostupnější archivy (Salvatore, realizované umělecké intervence atd).

Dvěma novinkami jsou stránka "ke studiu", kde se postupně buduje takový malý salvátorský "filtr" - pomoc v orientaci v dobré literatuře k jednotlivým tématům, odkazy na zajímavé přednášky, texty, videa; a na homepage také modul "Doporučujeme", který umožňuje propagaci mimosalvátorských zajímavých akcí (u karmelitek, ve VKH, u jezuitů, na teologických fakultách i jinde).

Stránky jsou stále ve vývinu, proto prosíme o trochu shovívavosti. Staré (ale stále hezké) webové stránky z dílny Oldřicha Jirsy (forma) a Martina Staňka (obsah) tímto ukládáme do kryospánku, ovšem i tak na ně budete moci narazit skrze různé linky, odkazy na starší články a podobně.

Na tvorbě nových stránek se podíleli:

  • architektura webu a projektové řízení - Jan Soukup (Invisible.cz)
  • programátorské a kodérské práce - Jan Stránský (Invisible.cz)
  • grafika - Luboš Král (Invisible.cz)
  • textový obsah a fotografie - Martin Staněk (Akademická farnost)
  • závěrečný tah na branku byl bezesnými nocemi dotován i z řad prostých farníků

TIP: v každém správném kostele naleznete "tajný vchod" nebo poselství stavitelů. Zkuste najet kurzorem myši na obdélník v aktuální liturgické barvě nad logem farnosti vlevo nahoře a třeba se Vám objeví něco, co se občas může hodit...

 

Související články

Komentáře