Články

Filmový klub: Seriózní muž 20.11. 19.00

Nezařazeno | Martin Stanek | 3.11.2013 20:56

Seriózní muž / A Serious Man (USA-Velká Británie-Francie 2009, Joel Coen, Ethan Coen, anglicky, české titulky, 106 min.)

V rádiu hraje Jefferson Airplane, píše se rok 1967 a Larry Gopnik (Michael Stuhlbarg), profesor fyziky na klidné univerzitě na Středozápadu se právě dozvěděl, že ho jeho žena Judith (Sari Lennick) opouští. Zamilovala se do jednoho z jeho okázalejších známých, Sye Ablemana (Fred Melamed), který na ni působí rozhodněji než nesmělý Larry. V bytě s nimi bydlí jeho věčně nezaměstnaný bratr Arthur (Richard Kind), Larryho syn Danny (Aaron Wolff) je neustále v potížích a dcera Sarah (Jessica McManus) krade Larrymu peníze z peněženky a spoří na plastickou operaci.

Anonym se ho snaží připravit o místo, jeden ze studentů ho uplácí a sou-časně vydírá a sousedka odvedle ho mučí tím, že se opaluje nahá. Zoufalý Larry se vydá s prosbou o pomoc za třemi různými rabíny, aby mu pomohli vypořádat se s jeho problémy a stát se lepším člověkem. Seriózním mužem.

Uvádí Mgr. Lukáš Jirsa, Ph.D. a P. ThLic. Ing. Petr Vacík SJ

20. 11. od 19.00 Velký sál Městské knihovny v Praze, Mariánské nám. 1, Praha 1.
Vstupné: 70 Kč.
Předprodej v pokladně MKP (po - pá od 14 do 20 hod.), tel.: 222 113 425, 222 113 377, online rezervace: www.MLP.cz  

Související články

Komentáře