Články

Pavlína Lörinczová Zahrada – Obzory – Z pouti

Umělecké intervence a výstavy | Martin Stanek | 23.5.2013 21:29

Akademický kostel Nejsv. Salvátora - neděle 26. května – 30. června 2013

Zahrada je místem, které patří k domovu, je prostorem naplněným krásou a vůní. „Zahrada“ je přeneseným názvem pro textilními květinovými vzory inspirovaný soubor obrazů, který naplnil presbytář kostela. Květy je možné číst jako symboly ráje a krásy, květina je také atributem ženy. Pro malířku je tento vzor spojený i s nedělní liturgií a atmosférou chrámu, kdy jako dítě pozorovala právě šátky na hlavách starých žen.  Intervenci doplňují na ochozu kostela další dva vystavené cykly. Svatými obrázky inspirované drobné malby „Z pouti“ představují intimní rozhovor autorky se svou zemřelou prababičkou. Cyklus „Obzory“ zkoumá ono místo, kde se „dotýká nebe se zemí“, hranici našeho pohledu, limit, za kterým tušíme pokračování prostoru. 

Kurátorka výstavy: Pavla Pečinková.  Vernisáž výstavy za přítomnosti autorky se uskuteční v neděli 26. května po večerní mši svaté, která začíná v 20:00 hodin.  osobní internetové stránky Pavlíny Lörinczové

Související články

Komentáře