Články

Kniha Tomáše Halíka vychází ve Vatikánu

Aktuality | Martin Stanek | 20.11.2012 18:29

Oficiální vatikánská knižnice Libreria editrice Vaticana, která vydává především díla Benedikta XVI. a úřední dokumenty Svatého Stolce, vydala italský překlad knihy Tomáše Halíka Vzdáleným nablízku (Vicino ai lontani) s předmluvou předsedy Rady evropských biskupských konferencí kardinála Reinharda Marxe. Kniha již dříve získala Cenu za nejlepší evropskou teologickou knihu let 2009-10 a v USA byla v roce 2010 vyhlášena Knihou měsíce. Slavnostní uvedení knihy ve Vatikánu za přítomnosti kardinála Duky a zástupců Svatého stolce se bude konat počátkem příštího roku. Je to vůbec poprvé, kdy vatikánská knižnice vydává dílo českého teologa. Knihy Tomáše Halíka byly již přeloženy do 11 jazyků a staly se předmětem disertačních prací na teologických fakultách několika zemí. Na příští rok jsou plánovana vydání Halíkových knih v překladech do francouzštiny, portugalštiny, němčiny, chorvatštiny, holandštiny, turečtiny a čínštiny.

Popis k fotografii:  Kniha T. Halíka byla nejprve předána Benediktu XVI. v německém překladu při každoročním setkání s kruhem jeho žáků v Castel Gandolfo (na snímku s Benediktem XVI. prof. Marmann a kardinál Schönborn)  /foto: archiv TH/

Komentáře