VÝBĚROVÉ ŘÍZENÍ NA NOVÉHO SBORMISTRA SALVÁTORSKÉ SCHOLY

Aktuality | paula | 2.10.2012 19:57

Jan Steyer opouští svou pozici scholového sbormistra, čímž mu srdečně děkujeme za veškerou péči a čas, který schole věnoval. Na jeho místo bychom rádi našli člověka, který má vzdělání v hudebním oboru (středoškolské/vysokoškolské), souzní s katolickým prostředím a má základní orientaci v liturgii. Ideálně by měl mít velké nasazení (časové i energetické) a nezbytné organizační schopnosti. Schola potřebuje sbormistra, který bude schopen vytvářet podnětné prostředí a bude otevřený ke spolupráci ve všech směrech. Předchozí praxe v oboru je samozřejmě vítána.

K povinnostem sbormistra bude patřit: jednou měsíčně doprovodit se scholou úterní bohoslužbu (cca 9x za rok). Dvakrát za rok doprovodit nedělní bohoslužbu (večerní). Jednou za rok ve spolupráci s farností uspořádat benefiční koncert. Dále sbormistr vybírá a připravuje notový materiál, vede zkoušky, provádí nácvik a řídí provedení. V rámci možností se snaží provádět díla méně známá či nová, spolupracuje s farností, je členem hudební rady farnosti, podporuje společenský a sociální rozměr scholy.

Své stručné strukturované životopisy prosím zasílejte mailem na adresu [email protected].

Sbormistr bude vybrán komisí na základě osobního pohovoru.