Články

Filmový klub 10.10. (18.30)

Nezařazeno | paula | 2.10.2012 19:51

Srdečně vás zveme na zahajovací film dalšího ročníků salvátorského filmového klubu ve velkém sále Městské knihovny na Mariánském náměstí. Tentokrát s filmem O bozích a lidech / Des hommes et des dieux (Francie 2010, Xavier Beauvois, francouzsky, české titulky, 120 min.).

Klášter umístěný vysoko v maghrebských horách, devadesátá léta. Osm francouzských křesťanských mnichů žije v poklidu se svými muslimskými bratry. Když je skupina zahraničních dělníků vyvražděna islámskou skupinou, oblast zachvátí hrůza. Armáda mnichům nabízí ochranu. Budou nuceni odejít? Navzdory rostoucí hrozbě narůstá také každým dnem odhodlání mnichů zůstat za každou cenu… Film se volně inspiruje životem cisterciáckých mnichů v Tibhirine v Alžírsku od roku 1993 až do jejich únosu v roce 1996. Film získal Velkou cenu v Cannes a Cenu Ekumenické poroty tamtéž.

Úvod, projekce filmu a přednáška s diskusí, uvádí Petr Vacík SJ a Mgr. Lukáš Jirsa, Ph.D.
Velký sál Městské knihovny v Praze, Mariánské nám. 1, Praha 1. Vstupné: 70 Kč.
Předprodej v pokladně MKP (po-pá, 14-20 hod.), tel.: 222 113 425, 222 113 377, online rezervace: www.MLP.cz

Související články

Komentáře