Projekt ŽIVÉ CHRÁMY

Aktuality | Martin Stanek | 12.7.2012 15:00

Mezinárodní skupina studentů a mladých absolventů vysokých škol bude v září po dobu jednoho týdne provázet turisty po našem kostele Nejsvětějšího Salvátora a zve k této nové zkušenosti i mladé z Čech, Moravy či Slovenska. Cílem projektu Živé chrámy, který se bude konat od 2. do 9. září 2011,  je zprostředkovat návštěvníkům kostela duchovní kontext sakrálních památek.

Ubytování a obědy budou zajištěny v jezuitské komunitě při kostele sv. Ignáce na Karlově náměstí. Hlásit se může každý, znalost nějakého světového jazyka je výhodou, ale není nezbytně nutná. Formace bude probíhat podle složení komunity nejspíš česky a anglicky. Není třeba předchozích znalostí z dějin umění ani historie. Je však nezbytná touha odhalit a zvěstovat krásu víry.

Další informace a přihlášky: Lenka Češková, [email protected]  tel: 733 755 891.