Články

FILMOVÝ KLUB: ROZCHOD NADERA A SIMIN 21.3. (19.00)

Nezařazeno | Martin Stanek | 15.3.2012 15:18

Ve spolupráci s MKP vás zveme na další část salvátorského filmového klubu do Městské knihovny. Tentokrát bude k vidění íránský film z roku 2011 od režiséra Asghara Farhadi, (persky s českými titulky, 120 min) a následovat bude přednáška s diskusí, kterou bude moderovat P. ThLic. Ing. Petr Vacík SJ.

Strhující manželské drama ze současného Íránu ukazuje, jak fatálně mohou být lidské osudy a rodinné vztahy ovlivněny společenskými předsudky a přísným právním systémem. Manželská dvojice, Nader a Simin, čelí životnímu rozhodnutí, které ovlivní nejen jejich vztah, ale především budoucnost dcery Termeh… Výběr z ocenění: Berlinale, Zlatý glóbus a Oscar za nejlepší zahraniční film.

Vstupné: 70 Kč, Velký sál Městské knihovny v Praze, Mariánské nám. 1, Praha 1
Předprodej v pokladně MKP (po – pá od 14 do 20 hod.), tel.: 222 113 425, 222 113 377,
online rezervace: www.mlp.cz

plakátek

Související články

Komentáře