Články

Vánoční prohlášení prof. Tomáše Halíka: Hájka udělám svým kancléřem

Aktuality | Martin Stanek | 15.12.2011 13:20

"V souvislosti s možnou přímou volbou prezidenta se znovu vynořuje na předním místě mezi možnými kandidáty jméno prof. Tomáše Halíka. Na otázku ČTK, zda by kandidaturu přijal, Tomáš Halík dnes odpověděl: "Už jsem o tom neuvažoval, avšak nedávné útoky pana Petra Hájka natolik zvýšily mou popularitu ve společnosti, že kandidaturu znovu zvažuji.  Navíc kdyby se panu Hájkovi skutečně podařilo prokázat, že nejsem knězem, padla by  jediná námitka, která byla dosud proti mé kandidatuře vznášena. V této souvislosti však musím přiznat to, co dříve nebo později stejně vyjde najevo: Petr Hájek je ve skutečnosti mým dlouhodobým agentem na pražském Hradě. Má za úkol diskreditovat Václava Klause, zvyšovat mou popularitu v národě a v poslední fázi mne osvobodit od překážky antiklerikálních předsudků. V případě svého zvolení prezidentem uvažuji o tom, že ho ponechám v úřadu vícekancléře pro komunikaci, v němž se tolik osvědčil, nebo ho dokonce jmenuji kancléřem. Výzva arcibiskupa Duky, abychom se s Hájkem smířili, je tudíž zcela nemístná: Hájek je ve skutečnosti můj dobře placený člověk na Hradě. Pokud po tomto odhalení ztratí své místo v hradní kanceláři, nabízím mu do voleb výhodné místo kostelníka v kostele Nejsv. Salvátora. 

V této souvislosti obměňuji známé heslo: Humor a pravda musí zvítězit nad blbostí a nenávistí

        S přáním všeho dobrého do nového roku Tomáš Halík"

více ke kauze:

www.impuls.cz/clanek/video-tomas-halik-krize-je-pro-lidstvo-sance/231975

http://www.lidovky.cz/hajek-a-halik-jsou-adventni-certi-mini-duka-fjj-/lndomov.asp?c=A111213121532lndomov_mev

Komentáře