Články

Nabídka duchovních cvičení zima 2011/ jaro 2012

Aktuality | Martin Stanek | 8.12.2011 17:00

Nové termíny a ceny duchovních cvičení.

Všechny dosud vyhlášené kurzy jsou plné (až do 22.února 2012 včetně), lze se však ještě přihlásit mezi náhradníky Filmových exercicií

11.-15.ledna. Upozorňujeme zájemce, že kolínský exerciční dům zvýšil plnou cenu na 500 Kč na první noc a 400 Kč za následující noci. Zdražení se netýká studentů, pro ně cena zůstává 400 Kč za první noc a 300 Kč za následující noci.

Uvedené víkendové rekolekce i delší duchovní cvičení jsou pořádány pro ty z nás, kteří hledají hlubší způsoby modlitby, ale neví, jak na to a chtěli by udělat krok dál, jejich účelem je nabídnout uvedení a pomoc na této cestě. Tyto kurzy slouží k prohloubení našeho duchovního života, naší modlitby a meditace i naší kreativity a vnímavosti vůči druhým. Další informace můžete získat na adrese meditace@ farnostsalvator.cz  či na tel. 257 21 24 26 (sestra Denisa).

Přihlašuje se pouze e-mailem na nové adrese meditace@farnostsalvator.cz, uvádějte název a datum kurzu v “předmětu”. Upozorňujeme, že exerciční kurzy se zpravidla rychle zaplní, maximální počet účastníků je 12-16, doporučuje se tedy reagovat rychle.

Filmové exercicie (obsazené, ale možnost hlásit se mezi náhradníky)Kolín, 11.-15.1.2012, doprovází Petr Vacík SJ a Denisa Červenková CSTF.Individuální meditace nad filmem (s návodem), každý večer jeden film, dopolední přednáška a debata o filmu, odpoledne možnost vidět film znovu. Možnost denní bohoslužby a individuálního rozhovoru s vedoucím kurzu. Začátek kurzu ve středu v 18.00, konec v neděli odpoledne, další informace a přihlášky na [email protected]
 
„Devotio postmoderna", 23.-26.února 2012 (čt-ne)Tradiční duchovní cvičení křesťanské zbožnosti (inspirovaná středověkým hnutím Devotio moderna) pro člověka postmoderní doby. Vhodné pro ty, kdo teprve hledají cestu ke klasickým elementům katolické spirituality jako rozjímaní, modlitba růžence, adorace atd. (nebo s nimi mají problém a chtějí učinit vstřícný krok). Vedou Martin Staněk a Petr Vacík SJ. Studenti 1.000 Kč, ostatní 1. 300 Kč. Přihlášení na [email protected].
 
Kontemplativní víkend, 9.-11.3. (pá-ne)Praktický kurz společných a individuálních meditací v tichu. Tento kurz je vhodný jak pro začátečníky, tj. pro ty, kdo nemají větší zkušenost s tichou meditací, tak pro zkušenější, kteří potřebují pouze čas a prostor, kde by dříve nabyté znalosti prohloubili v modlitební praxi. Doprovází s. Denisa Červenková CSTF. Studenti 700 Kč, ostatní 900 Kč. Přihlášení na [email protected].
 
Postní dvojvíkend, 16.-18.3. + 23.-25.3. (2x pá-ne)Kurz duchovních cvičení připravený přednostně pro ty, kdo stojí o delší navazující kurz, ale nemohou přijet v pracovních dnech. Druhý víkend bude navazovat na první. Obvyklá sestava polečných a individuálních cvičení a meditací s nadějí, že soustředění a čas na meditaci účastník najde i v pracovním týdnu mezi víkendy. Vedou Petr Vacík SJ a Jan Regner SJ. Studenti 1.200-1.300 Kč, ostatní 1.600-1.700 Kč (pokusíme se vyhnout dvojímu placení ceny za "první noc"). Přihlášení na [email protected].
 

Komentáře