Články

Noční pouť na Svatou Horu 21. - 22.10. 2011

Aktuality | Martin Stanek | 7.10.2011 14:11

Zveme na již tradiční noční pouť z Prahy až na Svatou Horu u Příbrami. Bude se konat v noci z pátku 21. 10. na sobotu 22. 10. 2011. Sraz účastníků je u autobusu č. 129 odjíždějícího ze Smíchovského nádraží v 19.05 do zastávky Baně, kde se lze také připojit. Odtud vyrážíme v cca 19.30. Tradice této pouti sahá minimálně do 50. let, kdy se studenti rozhodli putovat v noci. Původně vedla trasa z Jílového u Prahy. Po povodních v roce 2002 hledala skupina, která tradici poutě převzala, alternativní trasu kvůli uzavřenému mostu ve Štěchovicích. Od té doby se chodí po hřebeni Brd po trase Praha-Baně – Skalka – Stožec – Příbram. Celá cesta měří cca 55 km a většinou vede po lesních cestách. Pouť se koná za každého počasí, po cestě není možnost občerstvení kromě začátku a konce trasy. Přizpůsobte tedy tomuto faktu své vybavení. Méně zdatní účastníci mohou odjet dříve posledním autobusem z Řitky (cca ¼ trasy) či prvním ranním z Dobříše (cca 2/3 trasy) zpět do Prahy. Příchod na Svatou Horu u Příbrami očekáváme v dopoledních hodinách, odkud se po tiché meditaci, případně účasti na některé ze mší odebereme na autobus či vlak do Prahy.

Fotogalerie z minulých poutí zde

 

Komentáře