Články

Jindřich Zeithamml a SVOZ 12 (28.11. 2010)

Aktuality | Martin Stanek | 10.11.2010 17:07

Na první neděli adventní  po večerní mši sv. (cca ve 21.15) zahájíme vernisáží další z cyklu výstav a instalací v našem kostele. Předvánoční umělecká intervence předního českého výtvarníka a profesora pražské AVU Jindřicha Zeithammla do vnitřního prostoru kostela navazuje na salvátorská výjimečná setkání dvou zdánlivě oddělených světů, světa současného umění a světa křesťanské liturgie. Pod názvem SVOZ 12 se dále představí skupina mladých sochařů-absolventů ateliéru zmíněného prof. Zeithammla. Jejich díla, které spojuje podobná jemná minimalistická poetika, vstoupí do dialogu s historickým prostředím na obou ochozech kostela. Autoři Pavel Hošek, Eva Humlová, Monika Immrová, Jakub Lipavský, Matěj Lipavský, Jan Kovářík, Bronislava Bakule Malá, Luděk Míšek, Anna Plačková, Veronika Resslová, Petr Stibral i prof. Jindřich Zeithamml a celý tým akademického kostela se těší na vaši návštěvu!

Výstava bude na ochoze kostela přístupná vždy kolem bohoslužeb (půlhodinu před i po), a to až do konce února 2011.

Plakát SVOZ 12.pdf

Plakát J.Zeithamml.pdf

Komentáře