Články

Vychází Salvatoria II - Umění v kostele

Aktuality | Martin Stanek | 26.4.2010 15:44

V neděli 2. května po večerní mši sv. při vernisáži představíme almanach, který volně navazuje na sborník Salvatoria, věnovaný šedesátinám Tomáše Halíka, a mapuje dvacet let uměleckých aktivit v našem kostele. Toto veledílo, prošpikované reprodukcemi obrazů, fotografiemi a texty salvátorských autorů, doplňuje audio CD plné té nejlepší hudby za posledních dvacet let. Editorsky se almanachu ujala renomovaná kunsthistorička Pavla Pečinková, grafiku a sazbu provedl Otakar Karlas, materiál shromáždil Martin Staněk. Almanach bude k dostání za dobrovolný příspěvek 100 Kč na vernisáži a poté i v kostele a v sakristii.

Na almanachu se podíleli svými texty:  Tomáš Halík, Robert Hugo, Tomáš Jajtner, Klára Jelínková, Pavla Pečinková, Jan Regner, Přemysl Rut, Alena Scheinostová, Norbert Schmidt, Daniel Soukup, Martin Staněk a Jáchym Topol

Obrazový doprovod: Magdalena Bartáková, Eva Brodská, Radek Brož, Václav Cigler, Václav Sokol

Fotografie: Hana Rysová, Martin Staněk, Petr S.Vacík, Norbert Schmidt, Libor Teplý, Petr Neubert, Jozef Murín, Andrej Kutarňa, Martin Vičan, Martin Stanovský, Ondřej Besperát, Michaela Pluskalová, Petr Vodička, Ivan Fales, Kamil Vavřinec Mareš, Dana Peterková, Veronika Lukáčiková, Šimon Trlifaj, Martin Říha, Tomáš Fénix, Jan Hajič

Jazyková korektura: Danuše Večeřová

Překlady resumé: Tomáš Jajtner (anglický jazyk), Oliver Engelhardt (německý jazyk)

Spolupráce: Norbert Schmidt

Tisk: MAxdorf, s. r. o., Na Šejdru 247/6a, 142 00 Praha 4

Pro Akademickou farnost Praha vydala Česká křesťanská akademie

ukázky:

Komentáře