Články

20 let akademické pastorace u Nejsvětějšího Salvátora

Aktuality | Martin Stanek | 21.1.2010 13:14

1.února to bude přesně dvacet let, kdy dostal Tomáš Halík dekretem od Františka kardinála Tomáška do správy kostel Nejsvětějšího Salvátora, aby v něm obnovil duchovní správu pro studenty. Tuto pro nás významnou událost je třeba oslavit společně s farníky.

V sobotu 30. ledna od 19 hodin anticipujeme výročí již  5. plesem farnosti a VKH v kulturním centru Novodvorská.

V  neděli 31. ledna začneme slavnostní mší sv. ve 20 hodin za přítomnosti přátel kněží- koncelebrantů, následovat bude agapé  (někdo by řekl raut) v sakristii. Na programu bude slavnostní přípitek, hudba, a  promítat se budou archivní fotografie (pokud máte nějaké zvláště povedené, prosíme o zapůjčení). plakátek .pdf

V úterý 2. února bude od 20 hodin  po mši sv. příležitost k setkání a k debatě s pamětníky naší farnosti. plakátek .pdf

Ve středu 3. února věnuje společenství Krypta své setkání děkovné modlitbě za uplynulé roky a přímluvné modlitbě za léta nadcházející.

U příležitosti výročí vyjde sborník s názvem Salvatoria II - umění v kostele.

Tisková zpráva (kratší verze)

Tisková zpráva (delší verze)

Komentáře