Články

Prívaru vystřídá Hruška

Aktuality | Kateřina Černá | 4.8.2024 20:00

Z kněžského svěcení Samuela Prívary a Petra Hrušky na Velehradě

Zatímco ve většině sportovních odvětví ještě vrcholí sezóna, u jezuitů již pomalu začíná období přestupů. Chtěli bychom vás proto informovat o některých změnách v rámci pastorace vysokoškolských studentů.
Samuel Prívara, který v současnosti působil v Praze, odchází od léta na nadstavbová studia teologie do Bostonu. V rámci VKH Praha a při Akademická farnost Praha - Salvátor ho nahradí Petr Hruška, který doposud působil ve VKH Brno.
Nástupcem Petra Hrušky v Brně bude Jan Regner, který zastával funkci administrátora akademické farnosti a studentského kněze při VKH Olomouc. Na Hanou přijde Václav Novotný, který dokončil svá studia v USA.
Prosíme o modlitbu za všechny naše spolubratry, které čeká nová mise, a za všechny, kteří jsou činní ve studentské pastoraci, aby pomáhali mladým lidem odvážně odpovídat na to, k čemu je Hospodin zve, a k tomu, aby přinášeli do naší církve zápal a kreativitu.

Zpráva převzata z Facebooku Jesuit.cz.

Související články

Kateřina Černá

Komentáře