Články

Film a spiritualita: Papežův zákon

Aktuality, Duchovní cvičení a rekolekce | Kateřina Černá | 13.5.2024 19:00

Píše se druhá polovina 19. století a rozbouřenou Itálií zmítají revolucionářské změny. Jedné noci vtrhne do domu židovské rodiny Mortarových papežská garda s rozkazem zmocnit se šestiletého Edgarda. Chlapec byl totiž údajně tajně pokřtěn a dle zákona tak nyní náleží katolické církvi. Na pozadí mnohaletého boje o sjednocení Itálie, kdy se postavení církve a její moc otřásá v základech, bojuje Edgardova rodina za spravedlnost a navrácení uneseného syna. Papež je však silným soupeřem. Matador italské kinematografie Marco Bellocchio natočil napínavý příběh podle skutečné události, která vzbudila rozruch po celém tehdejším světě.

Papežův zákon – pondělí 13. května v 19.00
(Rapito, Itálie – Fr. – Něm. 2023, Marco Bellocchio, české tit., 125 min., od 12 let)
Velký sál Městské knihovny. Vstupné: 120 Kč.

V rámci cyklu Film a spiritualita uvádí ve spolupráci s Akademickou farností Lukáš Jirsa.

Související články

Kateřina Černá

Komentáře