Články

Film a spiritualita: Zabijáci rozkvetlého měsíce

Aktuality, Duchovní cvičení a rekolekce | Kateřina Černá | 21.2.2024 18:30

Indiánský kmen Osedžů patřil ve dvacátých letech minulého století k celosvětově nejbohatším komunitám. Měli to štěstí, že na jejich půdě byla objevena ropa a že se jim podařilo zajistit profit z každého vytěženého barelu. Osedžové vlastnili obrovské domy, krásná auta a bělošské sloužící. Měli však zároveň obrovskou smůlu, protože je, víc než kteroukoliv jinou populaci, pronásledovala záhadná a „nešťastná“ úmrtí. I když byli pohádkově bohatí, pořád to byli „jen“ indiáni, takže jejich podezřelé konce nikdo nevyšetřoval a práva na zisky z těžby ropy se tiše přesouvaly do cizích rukou.

Zabijáci rozkvetlého měsíce (Killers of the Flower Moon, USA 2023, Martin Scorsese, české tit., 206 min., od 15 let)
středa 21. února v 18.30, Velký sál Městské knihovny, vstupné: 100 Kč

V rámci cyklu Film a spiritualita uvádí ve spolupráci s Akademickou farností Praha dramaturg TV Noe Lukáš Jirsa.

Související články

Kateřina Černá

Komentáře