Články

Tomáš Halík laureátem Řádu T. G. Masaryka

Aktuality | FiLiP | 28.10.2023 20:40

Ve výroční den vzniku samostatného Československa - 28. 10. 2023 - převzal Mons. prof. Tomáš Halík z rukou prezidenta České republiky Petra Pavla vysoké státní vyznamenání - Řád Tomáše Garrigua Masaryka I. třídy.

Ocitá se tak ve výtečné společnosti - tento řád v minulých desetiletích obdrželi mj. Karel Čapek, Jan Graubner, Václav Havel, Vlasta Chramostová, Henry A. Kissinger, Karel Kryl, František Lízna, Otto Mádr, Václav Malý, Adam Michnik, Radim Palouš, Karel Jan Schwarzenberg, Anna Magdalena Schwarzová, Karel Skalický, Jaroslav Škarvada, Tomáš Špidlík, Pavel Tigrid, Ludvík Vaculík či Miloslav kardinál Vlk.

- Tomáš Halík při této příležitosti poskytl rozhovor pro FF UK.
- Zpráva + krátký rozhovor pro Seznam Zprávy
- Záznam slavnosti v archivu ČT
info FF UK
- ČT24: Rozhovor dne

foto: web HRAD.cz

Související články

Komentáře