Články

Noční pouť na Svatou Horu 2023

Aktuality | Martin Staněk | 13.10.2023 19:00

Sraz je v pátek 13. října v 19.00 na konečné autobusu č. 129 Zbraslav Baně (ze Smíchovského nádraží odjíždí v 18.40).

Celá cesta měří cca 55 kilometrů a většinou vede po lesních cestách.
Trasa: Zbraslav Baně - motorest Jíloviště - Černolice - Skalka - Stožec - Kuchyňka - Příbram - Svatá Hora

Tradice této pouti sahá minimálně do 50. let, kdy se studenti rozhodli putovat v noci, aby nebudili pozornost policie. Původní trasa vedla z Jílového u Prahy. Po povodních v roce 2002 hledala skupina, která tradici poutě převzala, alternativní trasu kvůlu uzavřenému mostu ve Štěchovicích. Od té doby pouť vede po hřebeni Brd. Pouť se koná za každého počasí, po cestě není možnost občerstvení kromě začátku a konce trasy. Přizpůsobte tomu své vybavení. Méně zdatní účastníci mohou odjet dříve posledním autobusem z Řitky (asi čtvrtina trasy) nebo prvním ranním z Dobříše (asi dvě třetiny trasy) zpět do Prahy. Příchod na Svatou horu u Příbrami se očekává v dopoledních hodinách. Odtud se po tiché meditaci, případně po účasti na některé ze mší, účastníci odeberou zpět do Prahy.

Více informací e-mailem: [email protected] 

Související články

Komentáře