Články

Film a spiritualita: Katedrála

Aktuality | Kateřina Černá | 10.5.2023 19:00

Píše se rok 1961 a 28letý Justo Gallego se rozhodne, že v malém městě na předměstí Madridu postaví katedrálu. Příštích 60 let svého života věnuje veškerý svůj čas a energii její stavbě. Zatímco ho všichni považují za blázna, Justo promění tento výstřední nápad ve skutečnost a vlastnoručně vybuduje katedrálu velikou jako Sagrada Família. Bez jakéhokoliv architektonického vzdělání se tak zapíše do dějin Španělska, kde grandiózní stavba vytvořená z recyklovaných materiálů stojí. Vizuálně strhující a divácky velmi vděčný dokument využívá mnoho archivních materiálů a plasticky zachycuje příběh nekonečné vůle a odhodlání. Předpremiéra.

Film a spiritualita: Katedrála (2022, Denis Dobrovoda)
středa 10. května 2023, 19.00, velký sál Městské knihovny
Ve spolupráci s Akademickou farností Praha uvádí Lukáš Jirsa. Diskuse s režisérem.
Rozhovor s režisérem a trailer k filmu.

Související články

Kateřina Černá

Komentáře