Články

Film a spiritualita: Návštěvníci

Aktuality, Duchovní cvičení a rekolekce | Kateřina Černá | 26.4.2023 19:00

Mladá antropoložka Zdenka se se svým manželem a třemi syny přestěhuje na Špicberky v Norsku, aby pozorovala, jak se mění život v polárních oblastech. Získala prestižní dvouletý grant na rozsáhlý vědecký výzkum o dopadu globalizace na obyvatelstvo v nejsevernějším městě světa, Longyearbyenu. Poté, co se Zdenka zamiluje do svého nového domova, zjistí, že v Arktidě mizí daleko víc než jen ledovce a permafrost. Prostřednictvím rozhovorů s obyvateli si začíná uvědomovat, jak heterogenní malá místní komunita vlastně je, a postupně odhaluje napětí, které se skrývá pod povrchem.

 
Ve spolupráci s Akademickou farností Praha uvádí Lukáš Jirsa. Po projekci diskuse s tvůrci.

Středa 26. 4. 2023 v 19 hodin. Velký sál Městské knihovny. Cena: 100 Kč. 
Návštěvníci (ČR 2023, Veronika Lišková, 83 min.)
Trailer k filmu.
Recenze Lukáše Jirsy.

Související články

Kateřina Černá

Komentáře