Články

Úvod do Centering Prayer

Aktuality, Duchovní cvičení a rekolekce | Kateřina Černá | 11.3.2023 09:45

V sobotu 11. března proběhne od 9.45 do 15 hodin v kryptě Uvedení do Keatingovy modlitby souhlasu.

Více o americkém trapistickém mnichovi Thomasu Keatingovi

Uváděcí den nabízí začátečníkům i pokročilým příležitost seznámit se s východisky Keatingovy meditační metody, která je přípravou ke kontemplativní modlitbě. Úvod je vhodný pro všechny zájemce o tichou modlitbu. Křest, teoretické ani praktické znalosti nejsou podmínkou.

Uváděcí den se skládá ze čtyř teoretických vstupů a dvou praktických dvacetiminutových sezení. Mezi jednotlivými částmi programu bude vždy krátká přestávka.

Krypta má podlahové vytápění, klekátka i židle. Pro vlastní pohodlí doporučujeme přinést si lehký textilní přehoz nebo deku. Oběd si prosím přineste s sebou - můžete si ho ohřát v mikrovlnné troubě. V zázemí kostela je k dispozici káva a čaj.

Vzhledem k omezenému počtu lidí, kteří se vejdou do krypty, prosíme o registraci u paní Teresie Hašanové. Kontakt: [email protected], 722 476 500.
Uváděcí den pořádá Akademická farnost Praha a Contemplative Outreach Česko-Slovensko.

Související články

Kateřina Černá

Komentáře