Cyklus o manželství 2022

Aktuality, Cyklus o manželství | Kateřina Černá | 25.4.2022 18:00

Srdečně zveme snoubenecké páry především z akademického prostředí k přednáškám Cyklu o manželství 2022, který je koncipován jako společná příprava snoubenců ke svatbě. Letos začínáme v pondělí 25. dubna a budeme se setkávat do 30. května vždy v 18.00 v sakristii kostela Nejsvětějšího Salvátora. Informace dostanou účastníci předem e-mailem.

Mezi letošními přednášejícími jsou P. Marek Orko Vácha Ph.D., Mgr. Michal Petr, Mgr. Alice Derflová a ThLic. Mgr. Martin Staněk. Přednášky budou kroužit kolem témat partnerské komunikace, křesťanského pohledu na manželství, spirituality, bioetiky, na řadu přijde i manželský slib a svatební obřad. Na poslední přednášce lze získat potvrzení o absolutoriu. Cyklus je otevřen všem snoubencům bez rozdílu pohlaví, barvy kůže, náboženství, farnosti či diecéze.

Dobrovolný příspěvek na provoz farnosti: 500 Kč/pár (dar převodem na farní účet 1933882329/0800 s var.symbolem 25042022- potvrzení o daru vystavíme na vyžádání).

Přihláška ke kurzu zde

Program:

25. 4. 18.00  Alice Derflová:  Manželství ve vztahu k rodičům
  2. 5. 18.00  Michal Petr:  Dynamika partnerských vztahů
  9. 5. 18.00  Martin Staněk:  Manželství v křesťanské perspektivě
16. 5. 18.00  Martin Staněk:  Svatební obřad a manželský slib
23. 5. 18.00  Marek Orko Vácha:  Manželství a bioetika
30. 5. 18.00  Martin Staněk:  Spiritualita rodiny

Na setkání se těší
Martin Staněk, organizátor kurzu

Doporučená literatura:

Alice Derflová doporučuje: