Nový farní vikář P. Samuel Prívara SJ

Aktuality | Martin Staněk | 29.6.2021 18:00

Samuel Prívara SJ
- nový vikář Akademické farnosti.

Od 1. července 2021 byl ustanoven farním vikářem Akademické farnosti Samuel Prívara SJ.
Vysvěcen na kněze bude z rukou Mons. Tomáše Holuba 26. června na Velehradě (fotogalerie) , v neděli 27. června bude sloužit primiční mši sv. v kostele sv. Ignáce v Praze.

V naší farnosti jej poprvé přivítáme v úterý 29. června při mši sv. v 18 hodin, kdy bude koncelebrovat spolu s Mons. Tomášem Halíkem.

Následující bio jsme převzali z webu jesuit.cz

Avda. Monforte de Lemos 77
   8 A - 28029 Madrid
   Spain
   [email protected]; [email protected]

Samuel Prívara se narodil roku 1984 v Trenčíně. Po gymnáziu vystudoval Kybernetiku a měření na ČVUT v Praze a Financial Engineering na VŠE v Praze. Doktorské studium absolvoval v Praze a v Curychu.

Do Tovaryšstva vstoupil 4. října 2013. Dvouletý noviciát strávil v Ružomberku. První sliby složil 13. října 2015 v Mnichově. Poté studoval filozofii na jezuitské Hochschule für Philosophie v Mnichově. Byl členem mezinárodní komunity sv. Aloise Gonzagy. Od akademického roku 2018/2019 pokračuje studiem teologie v Madridu. Dne 6. února 2021 přijal v Madridu z rukou kardinála Carlose Osora Sierry jáhenské svěcení.

Jak jsem se stal jezuitou

Rozhovor se Samuelem Privarou: Věděl jsem, že to musím zkusit.

10 min videosestřih kněžského svěcení na Velehradě

Téměř full verze kněžského svěcení na Velehradě

.