Články

Tomáš Halík: Čas prázdných kostelů, NLN 2020

Aktuality | Martin Staněk | 23.9.2020 12:00

V Nakladatelství Lidové noviny vychází 23. září nová kniha Tomáše Halíka: Čas prázdných kostelů.
Na obálce se objeví fotografie umělecké intervence - Kyvadla Josefa Pleskota, které bylo kromě Martina Staňka za kamerou jediným svědkem patnácti kázání Tomáše Halíka v prázdném kostele Nejsvětějšího Salvátora v době jarní koronavirové pandemie.

Z webu NLN: Kniha Čas prázdných kostelů přináší ucelený soubor kázání a zamyšlení z podivuhodných Velikonoc roku 2020. Jednotlivá nedělní zastavení, která byla původně přenášena on-line z prázdného kostela Nejsvětějšího Salvátora, reflektují nejvýznamnější křesťanské svátky i s ohledem na dobu koronavirové pandemie. Na pozadí aktuální situace připomíná Tomáš Halík i hlubší rány tohoto světa – upozorňuje na krizi církve a novodobé farizee, problémy politického populismu či fundamentalismu. Čas prázdných kostelů je adresován široké veřejnosti – ukazuje, že se doba pandemie nemusí nahlížet jako Boží trest, ale spíše jako otevřená výzva k solidaritě a k hluboké vnitřní proměně: „Jsem přesvědčen, že Boží výzvou této doby je usilovat o globalizaci soucitu a solidarity, snažit se proměnit nezadržitelný proces globalizace v proces komunikace a empatie.“

Počet stran: 184
Vazba: vázaná s přebalem
Ilustrace: barevné fotografie Martina Staňka
Formát: 115 × 167
ISBN: 978-80-7422-761-5
Datum vydání: 23. září 2020

Připravuje se i polské vydání (pravděpodobný termín: 18.XI.2020):

Související články

Komentáře