Články

Výlet spolku Cesta: krajem Josefa Lady, 19. 1. 2020

Aktuality | Veronika Mynaříková | 19.1.2020 08:45

„Bylo opravdovou radostí, ale i velkou školou mého učení pozorovat ho při práci. Všemu jsem porozuměla, protože všechno mělo kořeny v radosti v srdci. Jeho obrazy dýchají životem, a i když na nich nejsou lidé, zůstávají tam jejich stopy,” popisuje svého otce Josefa Ladu jeho dcera Alena v knížce „Můj táta Josef Lada“ vydané k jeho nedožitým pětasedmdesátinám.

Pojďte se projít jeho rodným krajem, jenž mu byl inspirací k obrazům, které skoro každý z nás zná z vánočních pohledů, a o němž možná ani netuší, že je „hned za rohem“.

Putování začne ranní mší v Hrusicích v kostele sv. Václava. Následuje návštěva památníku Josefa Lady a jeho dcery Aleny Ladové. Po obědě v místní hospodě bude cesta pokračovat ke zřícenině hradu Zlenice, tzv. Hlásce, odtud pak po červené značce přes řeku Sázavu a dále po zelené na hradiště Lštění, slovanské výšinné opevnění, o němž se zmiňuje již Kosmas. Zde v kostele sv. Klimenta bude putování zakončeno. Celá trasa měří cca 12 km.

Sraz je v neděli 19. 1. 2020 v 8.45 na Hlavním nádraží v Praze (před ČD centrem – prodejna jízdenek).
Vlak Os 2525 do Mirošovic u Prahy (cílová stanice Benešov) odjíždí v 9.05.
Předpokládaný návrat do Prahy je kolem 19. hod.

Zájemci nechť se hlásí do pátku 17. 1. 2020 (včetně) e-mailem na dresu: [email protected]

Za výletní spolek Cesta
Larisa Jurkivová a Lucie Melounová

Související články

Veronika Mynaříková

Komentáře