Články

Výlet spolku Cesta: Českým středohořím - 22. 6.

Aktuality | Marta Mills | 22.6.2019 06:30

Výlet spolku Cesta – Českým středohořím z Benešova nad Ploučnicí do Horní Police - sobota 22. června 2019.

V červnu se vydáme na výlet do Benešova nad Ploučnicí a jeho okolí. Zamýšlená trasa putování, dlouhá cca 15 km, povede z Benešova nad Ploučnicí přes rozhlednu Kohout stojící na stejnojmenném kopci, dále přes Valkeřice a Merboltice na Strážný vrch s další rozhlednou. Odsud dojdeme přes Novosedlo do Horní Police, kde se nachází rozsáhlý areál (momentálně v rekonstrukci) s poutním kostelem Navštívení Panny Marie, který je součástí nové poutní cesty Via Sacra spojující významné sakrální památky a umělecké poklady regionů Horní Lužice, Dolního Slezska a severních Čech. 

Sraz je v sobotu 22. června v 6.30 na Hlavním nádraží v Praze (před ČD centrem prodejna jízdenek).
Nákup skupinové jízdenky. Vlak R692 Labe do Děčína odjíždí v 6:51. 

Pravděpodobný návrat do Prahy v 21.10 vlakem R 691 Labe z Děčína.

Prosím, hlaste se nejpozději do 20. června 2019 (včetně) na adresu: [email protected]

Za výletní spolek Cesta
Larisa Jurkivová a Lucie Melounová

Foto: Itras.cz

Související články

Komentáře