Články

Benefiční koncert Salvátorské scholy, sobota 5.1. 2019 v 19.30

Aktuality | Marta Mills | 5.1.2019 19:30

Tradiční benefiční koncert Salvátorské scholy se uskuteční v sobotu 5.ledna 2019 od 19.30.

Hostem koncertu je smiseny pevecky sbor Doubravan. Zazni dila z filmu Anděl Páně 2, od M. Schneider-Trnavského, A. V. Michny, V. K. Holan-Rovenského a dalších. Výtěžek koncertu podpoří dobrovolnickou organizaci Chuť pomáhat, konkrétně jejich projekt letních dětských táborů pro děti z frontových oblastí Ukrajiny.

 

Salvátorská schola působí od podzimu 1990 v pražském studentském kostele Nejsvětějšího Salvátora. Doprovází zde bohoslužby, pořádá benefiční koncerty a příležitostně vystupuje také mimo domovskou farnost. Za osmadvacet let jejího trvání prošlo scholou kolem dvou set zpěváku. Zpívá duchovní hudbu od středověku do současnosti, včetně spirituálů a skladeb vlastních autorů. Hlavním sbormistrem je Josefína Nedbalová, pomocným sbormistrem Filip Rajnoch.

 

 

Související články

Komentáře