Články

Film a spiritualita: The Florida project, 25.4. od 19.00

Aktuality | Marta Mills | 25.4.2018 19:00

FILM A SPIRITUALITA: The Florida Project
USA 2017, Sean Baker, anglicky s čes. tit., 111 min., od 12 let
vstupné 80 Kč, velký sál Městské knihovny, Mariánské náměstí, v 19.00

Nedaleko Disneylandu na Floridě stojí řada kdysi populárních pestrobarevných motelů. Okouzlující šestiletá Moonee (Brooklynn Prince) a její přátelé, kteří si naplno užívají léta, bydlí v jednom z nich. Radost ze svobody, potulování a neodolatelných kopečků zmrzliny nemá nudný a složitý svět dospělých šanci ohrozit. Co na tom, že její 22letá máma (Bria Vinaite) každý týden divoce shání peníze na činži a pozdními platbami dráždí starostlivého správce Bobbyho (Willem Dafoe). Je na čase seznámit se s novou sousedkou a naplánovat dalších pár průšvihů! Režisér Sean Baker přichází s neobyčejně silným snímkem, který se stal miláčkem kritiků i diváků ihned od svého uvedení na festivalu v Cannes.
Projekce s úvodem a moderovanou diskuzí, uvádí Mgr. Lukáš Jirsa, Ph.D.  

 

upoutávka česky: aktuálně.cz

recenze česky: moviezone.cz, iRozhlas.cz

recenze anglicky: The Guardian

 

Související články

Komentáře