Články

Film a spiritualita speciál: Na tělo, 18.4. od 19.00

Aktuality | Marta Mills | 18.4.2018 19:00

FILM A SPIRITUALITA SPECIÁL: Na tělo
Česko 2018, Libuše Rudinská, 78 min. 

Celovečerní dokumentární snímek Na tělo odhaluje osobní nastavení a životní filozofii fotografa Jindřicha Štreita. Původně byl zamýšlen jako pocta k jeho sedmdesátinám v roce 2016 a jeho hlavním tématem mělo být sepjetí fotografa s krajinou Sudet a jejími lidmi, kde Štreit celý život žije. Téma ale přerostlo autorku, která díky dlouhému času stráveného přípravou a komunikací s fotografem se rozhodla pro intimnější sondu do jeho života. Štreit, se kterým autorku (dříve jeho studentku fotografie na FAMU) pojí už 25-leté přátelství, na tuto linku váhavě přistoupil a autorce pomalu dovolil dostat se mu pod kůži, ba přímo na tělo. Diskusi bude přítomen Jindřich Štreit a režisérka snímku. Projekce s úvodem a moderovanou diskuzí, uvádí Mgr. Lukáš Jirsa, Ph.D.

Vstupné 100 Kč, velký sál Městské knihovny, Mariánské náměstí, v 19.00

 

recenze: DOK.REVUEČT24

ukázka: youtube.com

Městská knihovna

Související články

Komentáře