Články

Film a spiritualita: Chlapi nepláčou / Muškarci ne plaču, 29.11. v 19.00

Aktuality | Marta Mills | 29.11.2017 19:00

 

V opuštěném horském hotelu probíhá psychologický experiment. Na jednom místě se potká osm dobrovolníků z řad válečných veteránů, zastupujících různé národnosti a etnika bývalé Jugoslávie, aby zde podstoupili společnou terapii. Postupně vyplouvají na povrch ty nejhlubší rány minulosti, zasazené rodinou či válečnou zkušeností. Slovinský terapeut, který má skupinu na starosti, jen obtížně zvládá nebezpečně třaskavou směs, kterou může okamžitě zažehnout každé slovo vyřknuté bez rozmyslu nebo jen zdánlivě křivý pohled.

Bosna a Hercegovina – Slovinsko – Chorvatsko 2017, Alen Drljevic, čes. titulky, 98 min., od 15 let
Projekce s úvodem a moderovanou diskuzí. Uvádí Mgr. Lukáš Jirsa, Ph.D. a Jan Regner SJ. 
Vstupné 80 Kč, velký sál Městské knihovny v 19.00

Městská knihovna - Chlapi nepláčou
recenze: Novinky.cz , rozhlas.cz , ihned.cz 
ukázka z filmu: youtube.com

Související články

Komentáře