Víkendová setkání Kurzu základy víry 2017/2018

Aktuality, Základy víry | Martin Staněk | 8.12.2017 18:00

Srdečně zveme všechny zájemce o křest a biřmování (z kapacitních důvodů bohužel nemůžeme přijmout i jejich doprovázející) v rámci kurzu Základy víry k víkendovým setkáním s týmem doprovázejících v exercičním domě v Kolíně (nad Labem).

Program 1ABC (podzim):

Na programu bude vzájemné seznámení, diskuse nad čímkoliv, co vás z duchovního života zajímá, ochutnávka základů křesťanské spirituality.

Program 2ABC (jaro):

Bible a spiritualita. Jak zacházet s Biblí, ochutnávka práce s biblickým textem

Začátek: v pátek v 18.00 (je možné přijíždět již od 17 hodin)

Zakončení: nedělním poobědovým úklidem, tedy cca ve 14.30.

Ubytování a strava
Ve  dvoulůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením, stravování formou plné penze je zajištěno přímo v domě.
Frekventanti s různými zdravotními omezeními ve stravování nechť uvedou potřebné informace v přihlášce.

Co s sebou

Přezuvky (omezený počet jich je i na místě, Bibli (Starý i Nový zákon nejlépe v ekumenickém překladu), psací potřeby
Není třeba: ani spacák, ani ručník ani povlečení

Cena a platba
Farností dotovaná cena: 900 Kč /pro nízkopříjmové skupiny je možné žádat slevu/, existuje i možnost sponzorské ceny bez omezení výše příspěvku.
(Platba převodem na účet 1933882329/0800; var.symb. je uveden v online přihlášce, nebo hotově na místě)

Stornopodmínky: při zrušení účasti 14 - 7 dní předem účtujeme paušál 200 Kč, 6 a méně dní předem: 50 % z ceny víkendu. Neomluvená neúčast: 70 % z ceny.

Odhlášení a přehlášení na jiný termín:

V případě odhlášení nebo přehlášení na jiný termín nás prosíme nejdříve kontaktujte na [email protected]

Adresa a doprava:
bývalý kapucínský klášter, Kutnohorská 26, Kolín (mapa
doprava: rychlíkem z Hlavního nádraží (36 minut), osobákem z Masarykova nádraží (70 minut)
autem: D11 exit 39, parkování v areálu kláštera

Termíny víkendů pro zájmce o křest a pro tzv. pomalé biřmovance

Předjarní víkendy

víkend 2A:  16.-18.2. přihláška zde

víkend 2B: 2.-4.3. přihláška zde

víkend 2C: 16.-18.3. přihláška zde

Podzimní víkendová setkání 2018 (3A, 3B, 3C) - bude upřesněno

Jarní víkendy 2019 (4A, 4B, 4C) - bude upřesněno

Vaše obecné dotazy adresujte na farní asistentku paní Martu Mills: [email protected], tel: 222 221 339.

Speciální dotazy ohledně kurzu jako takového směřujte na pastoračního referenta Martina Staňka ([email protected])

Rychlí biřmovanci​ (již praktikující katolíci v půlročním kurzu)

Závazné (ne volitelné) termíny tří společných víkendů pro tzv. rychlé biřmovance:

25-26.11.2017 a  10-11.2.2018 a 17-18.3.2018

Vedou Adéla a Petr Muchovi. Info a přihlášky na:  [email protected]

***********************************************************************************