Články

Výlet spolku Cesta: putování po cestách jizerskohorských sklářů, 21.10.

Aktuality | Marta Mills | 21.10.2017 07:00

Pojďte se projít podzimní krajinou Jizerských hor! Naše říjnová výletní trasa povede z Bedřichova-Maliníku přes Vysoký hřeben k poutnímu místu s křížovou cestou nedaleko bývalé Hašlerovy chaty, kde se zastavíme k tichému zamyšlení. Dále budeme pokračovat přes Janov nad Nisou na rozhlednu-chatu Královku a dále na chatu Prezidentskou, kde doplníme energii dobrým obědem. Pak vyrazíme kolem vodní nádrže Josefův Důl do zaniklé sklářské osady Kristiánov, odkud nás budou cestou zpátky do Bedřichova doprovázet panely naučné stezky věnované sklářům v Jizerských horách. Celá trasa měří cca 20 km.

Doprava tam: odjezd v sobotu 21. října v 7.00 z Prahy Černého Mostu do Liberce, zastávka Fügnerova, autobusem společnosti Student Agency, odtud v 8.58 autobusem MHD č. 18  do zastávky Bedřichov-Maliník.
Doprava zpátky: odjezd z Bedřichova autobusem MHD č. 18 v 16.39 do Liberce – Fügnerova s návazným odjezdem do Prahy v 18.00 – autobus společnosti Student Agency. Plánovaný příjezd na Černý Most v 19.05.
Jízdenky si každý zabezpečí sám. Prosíme, hlaste se dopředu na e-mailu: [email protected]

Za výletní spolek Cesta
Larisa Jurkivová a Jana Toulcová

 

Dokument České televize v rámci cyklu Ztracené adresy: Kristiánov

Související články

Komentáře