Články

Film & spiritualita: Psi Páně, 31.5. a 2.6.

Aktuality | Marta Mills | 31.5.2017 19:30

Kdo to jsou dominikáni a co tady v 21. století vůbec dělají? Jejich hlavním posláním je hlásat křesťanskou víru. A být s člověkem dnešní doby. Zajímá to ale ještě člověka dnešní doby? Co v dnešní době znamená oblékat dominikánské roucho? Řád bratří kazatelů, dominikáni, nejsou jen kapitolou z historie Římskokatolické církve. Je to stále aktivně fungující společenství bratří a sester. Prostřednictvím bratra Jindřicha poznáváme jejich každodenní práci a poslání.

Projekce s úvodem a moderovanou diskusí. Uvádí P. ThLic. Ing. Petr Vacík SJ a Mgr. Lukáš Jirsa, Ph.D.  Diskusi budou přítomni Jindřich Poláček OP - protagonista filmu, Benedikt Mohelník OP - provinciál České dominikánské provincie a Jonáš Vacek, režisér filmu.
Malý sál Městské knihovny, Mariánské náměstí; vstupné 80 Kč
online rezervace: 19.30 31. května a 19.30 2. června

YouTube: Ukázka z filmu

Oficiální stránky filmu: Psi Páně

Katolický týdeník: „Psi Páně“ slavili mší i filmem

Související články

Komentáře