Výlet spolku Cesta: putování Moravským Krasem, Blansko - Křtiny - Brno, 20. - 21.5.

Aktuality | Marta Mills | 20.5.2017 07:20

Sobotní část putování povede z Blanska do Křtin (cca 12 km), významného mariánského poutního místa s chrámem Jména Panny Marie podle projektu Jana Blažeje Santiniho. Kromě tohoto skvostu barokní architektury najdeme zde další zajímavosti – zvonkohru na nádvoří kostela, která se skládá ze 27 zvonů a dovede zahrát stovky melodií, a taky rozlehlou kostnici v podzemí kostela.

V neděli ráno po mši svaté vyrazíme do Brna přes Babice a Bílovice nad Svitavou (cca 15 km Brno Obřany) po části svatojakubské cesty vyznačené na území Moravy. Naše putování ukončíme u Kostela svatého Jakuba Staršího v centru Brna. Odtud je do Santiaga de Compostela už jenom něco málo přes 3000 km. Ubytování je předběžně domluveno v poutnickém útulku sv. Dominika ve Křtinách (kapacita 12 míst). Příspěvek za ubytování je dobrovolný. Vlastní spacák s sebou. Možnost přípravy snídaně z vlastních zásob.

Sraz je v sobotu 20. 5. 2017 v 7.20 na Hlavním nádraží v Praze (před ČD centrem – prodej jízdenek). Vlak „Rx 863 Jiří Bouda“ do Brna odjíždí v 7.55. Předpokládaný návrat do Prahy je v neděli ve večerních hodinách.
Prosíme, hlaste se na emailu: [email protected] nejpozději do 17.5.

Za výletní spolek Cesta
Larisa Jurkivová a Jana Toulcová

Itinerář

Sobota 20. 05. 2017
07.20                  sraz na Hlavním nádraží v Praze před ČD centrem – prodejna jízdenek
07.55 – 10.39    cesta vlakem do Blanska – vlak Rx 863 Jiří Bouda
10.40 – 18.00    pěší putování z Blanska po trase Klepačov, bývalá vesnice Polom, Rudice do Křtin. V Rudici si prohlédneme větrný mlýn a kapli sv. Barbory. Cestou oběd z vlastních zásob.
18.06                  Křtinská zvonohra

Následně setkání s panem farářem Janem Peňazem, který nás provede barokním mariánským chrámem Jména Panny Marie (Jan Blažej Santini). Večer bude pokračovat povídáním pana faráře o jeho pouti do Cách v roce 2007. Pohoštění k povídání složíme z toho, co si doneseme. Kávu a čaj je možno připravit na místě.
Nocleh na faře – 6 pohovek + cca dalších 6 osob na zemi na matracích, případně vlastních karimatkách. K dispozici pouze jedna sprcha a jedna toaleta.

Neděle 21. 05. 2017
07.30 - 08.30   ranní mše ve Křtinách
09.00 - 10.00   snídaně buď na faře z vlastních zásob, nebo v restauraci zámecké restaurace
10.00 - 12.30   pěší putování z Křtin do Bílovic nad Svitavou (9 km)
12.30 - 13.30   oběd v místní hospodě
13.30 - 16.00   pokračování poutě z Bílovic do Brna po cyklistické stezce
V Brně Obřanech (5km) možnost využití MHD do centra Brna.
V Brně ukončíme naše putování návštěvou kostela sv. Jakuba.

Návrat do Prahy vlakem odjíždějícím z Brna cca v 17 hod.

obrázek zdroj: web městyse Křtiny