XXII. Popelec umělců 1.3. 2017

POPELEC UMĚLCŮ 2017 - GETSEMANY

STŘEDA 1.3. 2017

18.00 hodin / Hanuš Hachenburg: Hledáme Strašidlo
Loutková divadelní hra, kterou napsal v roce 1943 čtrnáctiletý vězeň terezínského ghetta, v podání Gymnázia Přírodní škola.
Koná se v sakristii. Vstup volný, přístup z nádvoří Klementina od 17.40 hodin.

19.00 hodin / Bohoslužba s udílením popelce v kostele Nejsv. Salvátora.
Celebruje a promluví Mons. Tomáš Halík. Na varhany doprovodí Robert Hugo.

20.30 hodin / Vernisáž instalace gotického fragmentu Getsemanské zahrady
Promluví prof. Jan Royt, uvede Petr Vacík SJ a Benedikt Mohelník OP.
(gotický fragment v médiích: iDnes, denik, Patriot)

21.00 hodin / Představení nové knihy Norberta Schmidta Přímluva za současnost o výtvarných intervencích v kostele Nejsv. Salvátora.

V pořadí XXII. Popelec umělců pořádá
Akademická farnost Praha společně s Centrem teologie a umění při KTF UK.

„Popelec umělců" - setkání, které se poprvé uskutečnilo v r. 1996 ve studentském kostele Nejsvětějšího Salvátora a v divadle Na zábradlí, navazuje na západoevropskou tradici vzniklou před devadesáti lety v Paříži při bohoslužbách za umělce padlé během 1. světové války. Také u nás je Popelec umělců příležitostí k setkání umělců různých oborů, směrů a generací, k meditativnímu zastavení a k dialogu mezi světem umění a světem víry. Setkání se koná na Popeleční středu, kterou začíná postní doba.

Popelec umělců 2008 - Popelec umělců 2009 - Popelec umělců 2011 - Popelec umělců 2012 - Popelec umělců 2014Popelec umělců 2015 -  Popelec umělců 2016

foto © Petr Neubert

Ohlasy v médiích:

Deník Blesk - Popeleční středa v Praze: Kostel Nejsvětějšího Salvátora přilákal stovky lidí

Christnet - V rámci tradičního Popelce umělců odhalili u Salvátora gotický fragment Krista v Getsemanech