Články

Výlet spolku Cesta: Putování Jizerskými horami, 11. - 12.června

Aktuality | Marta Mills | 11.6.2016 08:30

V červnu nás čeká putování po české i polské straně Jizerských hor. Cestu započneme v Kořenově a proti toku Jizery vystoupáme až ke Karlovskému mostu, kde překročíme hranice do Polska. Karlovský železobetonový most přes Jizeru pod osadou Jizerka stál již od roku 1901, a spojoval Jizerku a Orle do uzavření přechodu po II. světové válce. V roce 1979 byl zbořen, nový dřevěný most je z roku 2005. Pro nocleh ve vlastních stanech využijeme zázemí u chaty Gorzystow, kde trvale žije mladá rodina a vaří zde vyhlášené palačinky s borůvkami. Trasa má 17km.

Druhý den budeme pokračovat přes rozhlednu Smrk do Hejnic. Pokud čas a nohy dovolí, prohlídneme si též místní poutní místo s chrámem Navštívení Panny Marie, kde se podle legendy stal zázrak. Nejcennějším předmětem je zde dřevěná gotická plastika Černé Madony z roku 1380. Druhá část trasy má 20km.

Sraz je v sobotu 11. června 2016 v 8.15 na autobusovém nádraží Černý Most, stanoviště 7. Autobus do Kořenova odjíždí v 8.30. Předpokládaný návrat v neděli do Prahy je autobusem Student Agency z Liberce v 19.05 hod. Jízdenky na autobusy si zajišťuje každý sám. Jídlo na víkend s sebou. Vlastnictví stanu není podmínkou – seskupíme se dle přihlášených. Na chatách Orle i Gorzystow berou české koruny. Podrobný itinerář bude k dispozici na webu farnosti.

Prosíme, hlaste se na emailu: spolekcesta(zavinac)email.cz

Za výletní spolek Cesta srdečně zvou
Larisa Jurkivová a Jana Závěrková

 

Itinerář cesty:

Sobota 11.6.

8.30 – 10.18                Cesta autobusem do Kořenova (zastávka Kořenov, Příchovice, Motorest)
10.30 – 17.30              Putování k chatě Gorzystow 17km, možnost občerstvení na chatě Orle.
17.30 – ráno                Nocování ve stanech u chaty Gorzystow, poplatek za kuchyňku
                                  a sprchu 8zl/60Kč. V chatě se i vaří. 

Neděle 12.6.

8.00 – 9.00                  Snídaně z vlastních zásob či lze zakoupit v chatě
9.00 – 16.00                Putování do Hejnic 20km, oběd s sebou, cukrárna až v Hejnicích J
16.39 – 17.22              Cesta vlakem do Liberce
17.40 – 19.05              Cesta autobusem do Prahy

foto: http://www.chalupa-tara.cz 

Související články

Komentáře