Kde je liturgie?

Omlouváme se se Vám za dočasnou nedostupnost této funkce

Články

Výlet spolku Cesta: Bolestné kameny u Písku, sobota 12. 3.

Aktuality | Marta Mills | 12.3.2016 08:45

Bolestné kameny u Písku - sobota 12. března

V březnové postní době si projdeme cestu Bolestných kamenů, nacházejících se v krajině Píseckých hor. Jedná se o tzv. křížovou cestu moderního člověka, symbolicky vycházející z křesťanské křížové cesty a jejího poselství. Čtrnáct současných bolestí, jako je „Násilí a nenávist“ či „Rozpad rodiny a vztahů“
– čtrnáct zastavení směřujících k vrcholu, kterým je poslední zastavení: „Naděje“. Tento autorský projekt studentů Obchodní akademie a Jazykové školy Písek s výtvarným ztvárněním architekty Laury Jablonské vznikl roku 2014. Součástí je nejen 15 zastavení v krajině, ale i audio nahrávky s příběhy bolesti, namluvené předními českými herci. Záštitu nad projektem převzali Marta Kubišová a Tomáš Halík.

Sraz je v sobotu 12. března v 8.45 na autobusovém nádraží Na Knížecí, na nástupišti číslo 1. Autobus Student Agency odjíždí v 9.00. Návrat do Prahy bude autobusem odjíždějícím z Písku v 16.30. Jízdenky do Písku i zpět si zajišťuje každý sám. Moc prosíme, hlaste se dopředu na e-mailu: spolekcesta(zavináč)email.cz

Za výletní spolek Cesta srdečně zvou
Larisa Jurkivová a Jana Závěrková

Itinerář:

09.00 – 10.20              Cesta do Písku
10.20 – 11.30              Prohlídka centra města Písek
11.30 – 12.30              Oběd v místní restauraci
12.30 – 16.30              Putování po Bolestných kamenech a okolí cca 10km
16.30 – 17.55              Cesta zpět do Prahy

Související články

Komentáře