Články

Tomáš Halík obdrží čestný doktorát Oxfordské univerzity - aktualizováno

Aktuality | Martin Staněk | 22.6.2016 00:00

Vedení Oxfordské univerzity 8.3. oficiálně schválilo udělení nejvyššího akademického ocenění, čestného doktorátu, deseti osobnostem, jejichž nominace byla zveřejněna před dvěma týdny. Mezi nimi je i český teolog a filozof Tomáš Halík. Před ním obdrželi čestný doktorát Oxfordské univerzity pouze tři Češi, prezident Masaryk (1927), prezident Beneš (za války, v březnu 1940) a prezident Václav Havel (1998).

Slavnostní promoce se bude konat v Oxfordu 22. června. Spolu s Tomášem Halíkem obdrží čestný doktorát např. Američan prof. Paul Krugman, nositel Nobelovy ceny za ekonomii, lord Mance, soudce Nejvyššího soudu Spojeného království, slavná japonská architektka Kazuyo Sejima, hlavní designér Applu Jonathan Ive či skladatel Arvo Pärt.

Tomáš Halík působil jako hostující profesor na Oxfordské univerzitě v roce 2001.

Reportáž TV Noe

 

 

 

 

22.6.2016 (foto LN)

Související články

Komentáře